Mladinci po drami v zaključku tekme do zmage proti Muri

Mladinci so v soboto, 16. marca, odigrali srečanje 22. kroga EON Next Gen lige in po dramatični končnici tekme prišli do zmage z rezultatom 1:2.

V prvem polčasu so bili bolj podjetni in si ustvarili lepo število priložnosti za zadetek, a žoga sprva ni hotela v mrežo. V 22. minuti je sodnik pokazal na belo točko, kapetan Zrnec je prevzel odgovornost in uspešno izvedel enajstmetrovko za vodstvo z 0:1. V prvem delu tekme se rezultat ni več spremenil.

V drugem polčasu so Muraši stopili na plin in poskusili priti do izenačenja, a je obramba Brinja odbijala nevarne napade, vse do 90. minute, ko so domači uspeli priti to izenačenja. Ko je že vse kazalo, da se bo srečanje končalo z delitvijo točk je udaril Vitamvas. V kazenskem prostoru se je spretno prebil mimo domačega obrambnega nogometaša in zatresel mrežo Mure za zmago v Radencih. Sledila je eksplozija navdušenja v modro-rumen taboru.

Mladinci so se s to zmago povzpeli na 3. mesto prvenstvene lestvice. Za vodilno Olimpijo zaostajajo 4 točke.